همه آنچه باید درباره کرم‌ ضد آفتاب بدانید!

فصل پاییز

بیشتر مردم فقط ۲۵ تا ۵۰ درصد مقدار توصیه‌شده کرم ضد آفتاب استفاده می‌کنند

یکی از پرسش‌های مداوم فصل گرما این است که در روز چه مقدار و چند بار باید از کرم ضد آفتاب استفاده کرد؟

استفاده از کرم ضد آفتاب مخصوصاً در روزهای آفتابی برای محافظت از پوست در برابر آسیب دیدن ضروری است.

اما باوجود نشان‌های تجاری، اس‌پی‌اف‌ها (SPFs)، فرمول‌ها و روش‌های استفاده مختلف، سخت بتوان فهمید که چقدر کرم ضد آفتاب نیاز دارید تا در برابر اشعه‌ی قوی خورشید محافظت شوید.

خوشبختانه، اکثر متخصصان پوست چند نکته اصلی در مورد استفاده از ضد آفتاب را برای ایمن نگه‌داشتن پوست شما از تابش خیره‌کننده بی‌امان خورشید توصیه می‌کنند.

طبق گفته آکادمی پوست آمریکا، ای‌ای‌دی یکی از مهم‌ترین مواردی که باید بدانید، این است که چه مقدار ضد آفتاب باید استفاده کنید.

اگرچه بیشتر مردم می‌دانند که کرم ضد آفتاب را باید تکرار کرد، اما دانستن مقدار استفاده از آن، بخش جدایی‌ناپذیر این معادله است، به‌خصوص به این دلیل که فرایند استفاده در دستورهای مختلف متفاوت است.

آکادمی پوست آمریکا بر اساس یک قانون کلی برای لوسیون‌ها و کرم‌ها، توصیه می‌کند که دستورالعمل حدود ۳۵ گرم (یک اونس) یا مقدار کافی از کرم ضد آفتاب برای پر کردن یک لیوان شات را دنبال کنید و سپس با توجه به‌اندازه بدن خود، آن را تنظیم نمایید.

این مقدار ممکن است زیاد به نظر برسد، اما یک لیوان پر از کرم ضد آفتاب معمولاً برای پوشاندن آن نواحی از سرتاپای بدن که در معرض آفتاب است، کافی به نظر می‌رسد.

افشانه‌های ضد آفتاب معمولاً نسبت به لوسیون‌ها دردسر کمتری دارند، اما این بدان معنی است که هنگام استفاده از آن، باید مراقب باشید تا مقدار اس‌پی‌اف کامل را دریافت کنید و نقطه‌ای روی بدن خود را بدون پوشش کرم باقی نگذارید.

میزان پوشش لازم برای اثربخشی یک ضد آفتاب افشانه‌ای به دست‌کم شش ثانیه افشانه در هر نقطه نیاز دارد، تقریباً چهار ثانیه بیشتر از آنچه بیشتر مردم استفاده می‌کنند.

بنا بر اعلام آکادمی پوست آمریکا کسانی که کرم ضد آفتاب افشانه‌ای انتخاب می‌کنند، باید پس از اسپری کردن، آن را به پوست بمالند، به‌خصوص اگر قبلاً در فضای باز بوده باشند، زیرا این روش [افشانه کردن] می‌تواند به پوشش ناهموار و محافظت نشدن پوست منجر شود.

توصیه می‌شود با استفاده از چوبک‌هایی که اغلب برای مالیدن کرم روی صورت استفاده می‌شود، مقدار سخاوتمندانه‌ای از آن را دست‌کم دو بار روی تمام‌صورت بمالید و بسیار مهم است که گوش‌ها و پلک‌هایتان را هم به خاطر بسپارید.

آکادمی پوست آمریکا در مورد اس‌پی‌اف و ویژگی‌هایی که باید در کرم‌های ضد آفتاب به دنبال آن باشید، توصیه می‌کند ضد آفتابی را انتخاب کنید که اس‌پی‌اف دست‌کم ۳۰ یا بالاتر داشته باشد و در برابر اشعه‌ی یو وی‌ای (UVA) و یووی‌بی (UVB) با طیف وسیع محافظت کند و ۱۵ تا ۳۰ دقیقه قبل بیرون رفتن از خانه آن را استفاده کنید.

آکادمی پوست آمریکا در مورد استفاده مجدد، به افراد توصیه می‌کند که دست‌کم هر دو ساعت یک‌بار در بیرون از خانه، حتی زمانی که هوا ابری است، ضد آفتاب خود را تجدید کنند. اگر شنا می‌کنید یا عرق می‌کنید، باید به‌دفعات بیشتر از آن استفاده کنید، مثلاً هر بار که از استخر یا دریا خارج می‌شوید، باید کرم بزنید.

و قبل از اینکه بیرون بروید، مطمئن شوید که تاریخ‌مصرف کرم ضد آفتاب شما منقضی نشده باشد، چون بیشتر کرم‌ها قبل از اینکه نیاز به تعویض داشته باشند، حدود دو تا سه سال دوام می‌آورند.

سلیس نیوز

آیتم های مشابه

کدام مدل کفش پاشنه‌بلند برای زمستان مناسب است؟

مدیر

بهترین راهکارهای مقابله با خشکی پوست در زمستان

مدیر

شش توصیه برای حفظ سلامتی در زمستان

مدیر