در تابستان چیزهایی را نباید در ماشین جا گذاشت؟

تابستان

در تابستان فقط پوست ما نیست که براثر تابش نور خورشید می‌تواند آسیب ببیند بلکه هر آنچه در معرض نور مستقیم خورشید قرار گیرد ممکن است آسیب‌دیده و ما را دچار خطر کند.

توصیه کارشناسان در این زمینه این است که در طول تابستان بهتر است خودرو خود را خالی کنید و هر چیزی را که می‌تواند خطرناک باشد، از آن خارج کنید.

افزایش بی‌سابقه گرما در این روزها ما را بر آن می‌دارد که نکاتی را برای ایمنی خود و اتومبیل‌مان رعایت کنیم. در طول تابستان بهتر است اتومبیل خود را خالی کنید و هر چیزی را که می‌تواند خطرناک باشد از آن خارج کنید.

برای اینکه هرگز دچار مشکل نشویم رعایت این موارد را جدی بگیرید:

کرم ضد آفتاب را در گرما رها نکنید

ازآنجاکه اکثر مردم فقط در هوای گرم از ضد آفتاب استفاده می‌کنند، بنابراین ممکن است عجیب به نظر برسد که توصیه شود آن را در گرما رها نکنید؛ اما در ضد آفتاب‌ها چندین ماده وجود دارد که اگر در خودرو داغ باقی بمانند، می‌توانند تجزیه شوند و از کارایی ضد آفتاب بکاهند و درنتیجه از پوست در مقابل شعاع‌های یووی (UV) محافظت نکنند.

بطری‌ آب پلاستیکی در گرما واکنش شیمیایی دارد

همه می‌دانیم که حفظ آب بدن در تابستان مهم است اما بطری‌ پلاستیکی‌های آب که در گرما باقی می‌مانند، می‌توانند واکنش شیمیایی داشته باشند و مواد شیمیایی سمی مانند آنتیموان از آن‌ها به آب نشت کنند.

آنتیموان می‌تواند به چشم و پوست آسیب برساند و برای ریه، قلب و معده مشکلاتی به وجود بیاورد. اگر باید در خودرو بطری آب داشته باشید، بهتر است یک بطری قابل‌استفاده مجدد از جنس فلز، شیشه‌ یا پلاستیک‌ بدون پی‌بی‌ای (BPA) تهیه کنید.

فندک می‌تواند باعث بروز آتش‌سوزی شود

هرچند یک فندک با توجه به‌اندازه کوچکش بی‌ضرر به نظر می‌رسد، اگر در هوای گرم در خودرو باقی بماند، خطر بروز آتش‌سوزی چندان دور از ذهن نیست. به‌طورکلی بهتر است مایعات قابل اشتعال را مخصوصاً در تابستان از وسیله نقلیه خود دورنگه دارید.

گرما ممکن است داروها را خراب کند

برخی داروها مانند انسولین و تعدادی از آنتی‌بیوتیک‌ها باید در یخچال نگهداری شوند. بعضی از آن‌ها هم نباید در دمای بیش از ۲۵ درجه سانتی‌گراد باقی بمانند. گرما ممکن است داروها را خراب، بی‌فایده یا حتی مضر کند. همیشه بسته‌بندی دارو را بررسی کنید تا نحوه نگهداری صحیح آن را بدانید.

گرما می‌تواند به عینک آفتابی آسیب بزند

عینک آفتابی یکی دیگر از ضروریات تابستانی برای رانندگان در سراسر بریتانیا و البته جهان است، اما آن را هم نباید در ماشین گرم رها کرد. اگر عینک‌ آفتابی را در گرما رها کنید، ممکن است شیشه‌ آن خط بیفتد و تاب بردارد یا حتی بشکند.
قاب پلاستیکی عینک نیز ممکن است در اثر گرما تغییر رنگ دهد و تاب بردارد.

قوطی نوشابه دربسته

هیچ‌چیز به‌اندازه یک نوشیدنی خنک گازدار در تابستان نمی‌چسبد؛ اما قوطی یک نوشیدنی گازدار که در خودرو داغ باقی می‌ماند، می‌تواند در فضای بسته منفجر شود و یک خرابکاری اساسی همراه با بوی بد و چسبندگی به‌جا بگذارد.

تلفن همراه

در طول تابستان، دمای داخل خودرو تقریباً تا دو برابر دمای بیرون افزایش می‌یابد. اگر باتری گوشی خیلی داغ شود، ممکن است خراب شود و هزینه سنگینی روی دست شما بگذارد.

سلیس نیوز

آیتم های مشابه

کدام مدل کفش پاشنه‌بلند برای زمستان مناسب است؟

مدیر

بهترین راهکارهای مقابله با خشکی پوست در زمستان

مدیر

شش توصیه برای حفظ سلامتی در زمستان

مدیر