اگر واقعاً می‌خواهید لاغر شوید بین ۷ صبح تا ۳ بعدازظهر غذا بخورید!

غذا

غذا خوردن با محدودیت زمانی در ساعت‌های اولیه روز ممکن است درمانی مؤثر برای چاقی، فشارخون بالا و احساس خستگی باشد

پژوهشگران دریافته‌اند که محدود کردن غذا خوردن بین ساعت‌های ۷ صبح تا ۳ بعد‌از‌ظهر می‌تواند به کاهش وزن و همچنین کاهش فشارخون کمک کند.

به گزارش نیویورک پست، آزمایش روی ۹۰ فرد بزرگ‌سال دارای اضافه‌وزن در ایالات‌متحده آمریکا نشان داد افرادی که بازه زمانی غذا خوردنشان را به اوایل روز محدود کردند در مقایسه با سایر افرادی که در دیگر ساعت‌های روز محدودیت غذا خوردن داشتند، حدود ۲.۵ کیلوگرم بیشتر کاهش وزن داشتند. این افراد همچنین موفق شدند فشارخونشان را در یک دوره ۱۴ هفته‌ای کاهش دهند.

محققان این پژوهش می‌گویند که بر اساس نتایج به‌دست‌آمده از آزمایش روی این افراد، احتمالاً می‌توان نتیجه گرفت که تغذیه با محدودیت زمانی در ساعت‌های اولیه روز ممکن است درمانی مؤثر برای چاقی و فشارخون بالا باشد. آن‌ها همچنین ادعا کردند که این زمان‌بندی برای تغذیه می‌تواند با کاهش خستگی و کاهش احساس افسردگی مرتبط باشد. به گفته این پژوهشگران، افرادی که به برنامه تغذیه در ساعت‌های اولیه روز پایبند باشند ضمن این‌که چربی بیشتری از دست می‌دهند، قدرت بدنی و نشاط بیشتری دارند.

سلیس نیوز

این کار آزمایی بالینی در فاصله اوت ۲۰۱۸ و آوریل ۲۰۲۰ انجام شد. شرکت‌کنندگان بزرگ‌سالان ۲۵ تا ۷۵ ساله مبتلابه چاقی بودند که راهکار کاهش وزن را از طریق کلینیک پزشکی دانشگاه آلاباما در بیمارستان برمینگام دریافت کردند.

نویسندگان این مقاله پژوهشی گفتند: «شرکت‌کنندگان به‌طور میانگین شش روز در هفته این زمان‌بندی تغذیه‌ای را رعایت کردند و اغلب آن‌ها دست‌کم پنج روز در هفته از این راهکار استفاده کردند. آن‌ها تلاش کردند باوجود چالش‌هایی مانند فعالیت‌های اجتماعی عصرگاهی و برنامه‌های شغلی، پایبندی به این زمان‌بندی را رعایت کنند و رضایت بین گروه‌های شغلی مختلف یکسان بود.» به گفته آن‌ها، حدود ۴۱ درصد از شرکت‌کنندگان پس از پایان این تحقیق اعلام کردند که همچنان تمایل دارند به زمان‌بندی تغذیه‌‌شان ادامه دهند.

به گفته این پژوهشگران، این زمان‌بندی تغذیه‌ای لازم است به‌عنوان رویکردی کم‌هزینه و آسان برای بهبود سلامت و درمان بیماری‌ها بررسی و آزمایش شود. بااین‌حال، برای تائید این‌که آیا این شیوه از دست دادن چربی برای همه افراد مناسب است یا خیر، پژوهش بیشتری نیاز است.

خاتون

سلیس نیوز

آیتم های مشابه

قسمت دوم «شیطان پرادا می‌پوشد» ساخته می‌شود

مدیر

نمایش فیلم «بیتل‌جوس بیتل‌جوس» تیم برتون در جشنواره ونیز ۲۰۲۴

مدیر

آلیس مونرو، نویسنده کانادایی برنده نوبل ادبی درگذشت

حمیده وطنی