وضعیت مَد، راز ممکن کردن غیرممکن‌ها

وضعیت مَد، راز ممکن کردن غیرممکن‌ها

 وضعیت مَد، برای یک تغییر بزرگ آماده‌اید!

هشدار! مخاطب این مقاله همه نیستند همه‌ی آدم‌های علاقه‌مند به شهرت و ثروت و جاه‌طلبی هم نیستند. مخاطب این مقاله کسانی هم که دوست دارند بدون زحمت ثروتمند شوند نیز، نیستند.

اگر جزو دسته­‌ی بالا نیستید و فکر می­‌کنید باید برای هر چیزی بسیار تلاش کرد، هم این مقاله را نخوانید!

هنوز حس می­‌کنید باید این مقاله را بخوانید؟  اگر به امکان تغییر رویداد­های زندگی از راه­‌های معنوی و درونی اعتقاددارید، شرایط خواندن ادامه این نوشته را دارید.

در این نوشتار می­‌آموزید:

عجیب‌ترین اتفاق­‌های زندگی چه زمانی به سراغ ما می­‌آیند؟

چطور می­‌شود در عرض یک روز به‌اندازه‌ی یک هفته کارایی مفید داشت؟

دنیای کارآفرینان افسانه‌­ای واقعاً افسانه­‌ای است؟

دنیای ماده زندگی فراتر از محدودیت ماده می­‌طلبد!

وضعیت مَد
عجیب‌ترین اتفاق‌های زندگی چه زمانی به سراغ ما می‌آیند؟

همه‌چیز از میل به تغییر آغاز می‌­شود. همیشه کسی که قرار است زندگی پر از اتفاقات غیرممکن داشته باشد از یک نقطه به بعد همه‌چیز را جور دیگری می‌­بیند. ممکن است تا مدت­‌ها تغییری ایجاد نگردد ممکن است به صبر و باور بیشتری نیاز باشد، اما چیزی که کاملاً واضح است این نکته است که اتفاقات غیرممکن وقتی به سراغ ما می­‌آیند که اصلاً در انتظار آن‌ها نیستیم. چرا در انتظار آن­ها نیستیم؟

چون به آرامش قبل از طوفان رسیده‌­ایم. به چیزی که بذر باور و اعتماد را در ما به وجود آورده است. همین باور و آرامش به‌خودی‌خود باعث از بین رفتن تمام اضطراب­‌ها و ناآرامی‌های روان می­‌گردد و درنتیجه خودبه‌خود سبب افزایش بازده فکری و عملی ما می­‌شوند.

وضعیت مَد
وقتی در وضعیت آرامش روانی حاصل از باور و اعتماد رسیده‌‌ایم همه‌چیز به یک شوخی طولانی می‌‌ماند.

وقتی در وضعیت آرامش روانی حاصل از باور و اعتماد رسیده‌­ایم همه‌چیز به یک شوخی طولانی می‌­ماند. مثل بچه­‌هایی که به‌جای رفتن به مدرسه در صبح شنبه می‌­توانند تمام‌روز بخوابند یا بازی کنند. مثل یک تعطیلات طولانی پر از شکلات و خوردنی­‌های خوش‌مزه. حتی تصور این هم فوق‌العاده دل‌چسب خواهد بود!

خب این اتفاقی بود که در پنجاه صفحه­ی ابتدایی کتاب هری پاتر برای او به وقوع پیوست! اتفاقی که در زندگی عادی کارآفرینان بزرگ هر روز و هرلحظه در حال اتفاق افتادن است! زندگی معمولی  کارآفرینان افسانه­‌ای واقعاً افسانه­‌ای است.

اما سؤال مهمی که پیش می‌آید در این است که بذر این باور و اعتماد از کجا می‌­آید؟

شاید با خودتان بگویید چیزی شبیه داستان­های ابر انسان­‌های خیالی است؛ اما این تنها یکی از قابلیت‌های بی­شمار ذهن است که این‌یکی تصادفاً سال‌هاست کشف‌شده است. کسی نمی­‌داند نخستین بار کجا به این وضعیت روحی روانی خاص اشاره‌شده است. در متون کهن بسیار می­‌بینیم که از این وضعیت نام برده شده باشد. در سال­های اخیر  برایان تریسی نام خوبی برایش پیشنهاد کرده است: «وضعیت مَد».

در وضعیت مَد که کارایی و بهره‌­وری انسان در بالاترین حد خود است، چیزی شبیه معجزه برای ذهن و احساسات اتفاق می­‌افتد.

برایان تریسی

وضعیت مَد
ذهن دائم و پیوسته در حال خلق زندگی توست. اگر تصور کنی که ثروتمند می‌شوی، حتماً می‌شوی. اگر تصور کنی که شکست می‌‌خوری، حتماً مغلوب خواهی شد.

وقتی کار به بازی و سرگرمی تبدیل شود، وقتی از لحظه‌به‌لحظه فعالیت‌­های روزانه لذت ببرید، ذهن به‌طور ناخودآگاه به سمت فعالیت‌­های هم­‌سو با باور­هایتان حرکت می­‌کند. آن‌وقت به خودتان می­‌آیید و می­‌بینید که ساعت­‌ها غرق در زنده کردن یک رؤیا هستید!

ذهن دائم و پیوسته در حال خلق زندگی توست. اگر تصور کنی که ثروتمند می­‌شوی، حتماً می‌شوی. اگر تصور کنی که شکست می‌­خوری، حتماً مغلوب خواهی شد؛ چون تو مصرانه می­‌کوشی که تصورات و ذهنیات خود را  اثبات کنی.

آنگاه از اینکه می‌­بینید چقدر کارهای بیشتری انجام می­‌دهید و احساس بهتری دارید تعجب خواهید کرد!

دنیایی که ما در آن زندگی می­‌کنیم مملو است از چیزهایی که حواس پنج‌گانه‌ی ما قادر به درک آن­ها نیستند. پر از چیزهایی است که به‌جز درک عمیق معنوی و ذهنی نمی‌­توانیم با آن­ها برخورد منطقی داشته باشیم. این درک عمیق معنوی و ذهنی را هم تنها کمتر از دو درصد از مردم به دست می‌آورند. کسانی که:

عادت کرده‌اند هرروز صبح کارهایی را انجام بدهند که «انجامش» آن‌ها را می­‌ترساند!

وضعیت مَد
تنها چیزی که می‌تواند تو را متحول و دگرگون کند و از بی‌ارادگی و خواب بیدار کند؛ آگاه شدن توست.

هزاران سال پیش مرد خردمندی از سرزمینی دور نویسنده­‌ی دانایی را برای پژوهش درباره‌­ی ذن به حضور پذیرفت. وقتی نویسنده به معبد رسید، مرد خردمند به‌رسم مهمان‌­نوازی برای او چای ریخت؛ ولی حتی وقتی‌که فنجان پرشده بود، بازهم به ریختن چای ادامه داد. نویسنده­‌ی مشهور که شاهد لبریز شدن فنجان بود، طاقت نیاورد و گفت: فنجان که پرشده! دیگر جا ندارد!  خردمند به آهستگی خندید و  پاسخ داد: شما نیز همچون این فنجان لبریز از عقاید و افکار خود هستید. مادام که فنجان فکرتان را خالی نکرده‌اید چگونه می­‌توانم ذن را به شما بیاموزم؟

گفته اوشو را فراموش نکنید:

تنها چیزی که می‌تواند تو را متحول و دگرگون کند و از بی‌ارادگی و خواب بیدار کند؛ آگاه شدن توست. برای متحول‌شدن باید از جایی شروع کنی که هستی. شروع از جایی که می‌توانی باشی مسخره و نادرست است. فقط از جایی که همین حالا هستی شروع کن.

درباره نویسنده

آیتم های مشابه

کدام مدل کفش پاشنه‌بلند برای زمستان مناسب است؟

مدیر

بهترین راهکارهای مقابله با خشکی پوست در زمستان

مدیر

شش توصیه برای حفظ سلامتی در زمستان

مدیر