تقدیر از هریسون فورد در جشنواره فیلم کن

هریسون فورد

فیلم «ایندیانا جونز و گردونه سرنوشت» خداحافظی هریسون فورد ۸۰ ساله با نقش ایندیانا جونز خواهد بود

هریسون فورد به همراه سایر بازیگران و عوامل ساخت فیلم «ایندیانا جونز و گردونه سرنوشت» اخیراً برای اولین نمایش جهانی این فیلم در جشنواره کن حضور یافت.

فورد دست ‌در دست همسرش، کالیستا فلوکهارت، درحالی‌که آهنگی از کارهای جان ویلیامز پخش می‌شد، روی فرش قرمز کن پا گذاشت و به دیگر بازیگران فیلم پیوست. در میان حاضران، باب ایگر، رئیس دیزنی، کاتلین کندی از لوکاس فیلم و استیو مک‌کویین، فیلم‌ساز، نیز دیده می‌شدند.

هریسون فورد که حالا ۸۰ سال دارد و نخل طلای افتخاری جشنواره کن ۲۰۲۳ را دریافت کرده است، می‌گوید «گردونه سرنوشت» آخرین بازی او در نقش ایندیانا جونز خواهد بود. جشنواره کن سال ۲۰۲۲ هم به شیوه‌ای مشابه، از فیلم «تاپ‌گان؛ ماوریک» و تام کروز تجلیل کرد.

در سالن نمایش فیلم از فورد با تشویق‌های بسیار استقبال شد. او قبل از دریافت نخل افتخاری بسیار احساساتی به نظر می‌رسید.

فورد پس‌ازآنکه تصاویری از دوران حرفه‌ای بازیگری‌اش برای حضار پخش شد، گفت: «می‌گویند وقتی می‌خواهی بمیری، تمام زندگی‌ات از جلو چشمت می‌گذرد. من الآن زندگی‌ام را مقابل چشمانم دیدم.»

فورد سپس با تشکر از فلکهارت و همچنین جیمز منگولد، کارگردان «گردونه سرنوشت» و فیبی والربریج، افزود: «بخش بزرگی از زندگی من… نه تمام زندگی‌ام.»

این اولین فیلم از سری ایندیانا جونز نیست که در جشنواره کن به نمایش در می‌آید. قسمت چهارم این سری با نام «ایندیانا جونز و قلمرو جمجمه بلورین» در جشنواره کن ۲۰۰۸ نمایش داده شد. این فیلم ۷۹۰ میلیون دلار در سرتاسر جهان فروش داشت.

فیلم جدید این مجموعه که شرکت والت دیزنی آن را در تاریخ ۳۰ ژوئن در ایالات‌متحده اکران خواهد کرد، اولین فیلم ایندیانا جونز است که با کارگردانی استیون اسپیلبرگ و داستانی از جورج لوکاس ساخته نشده و منگولد فیلم را با بازی فیبی والربریج، آنتونیو باندراس و مدز میکلسن ساخته است.

سلیس نیوز

آیتم های مشابه

آلیس مونرو، نویسنده کانادایی برنده نوبل ادبی درگذشت

حمیده وطنی

پل استر، نویسنده «سه‌گانه نیویورک» درگذشت

مدیر

نمایش گنجینه ۴۰ ساله دولچه و گابانا

مدیر