«گل‌درشت‌ها» ایده آل ترین لباس فصل بهار

گل‌درشت‌ها

این بهار فصل چاپ‌های کم‌رنگ و خجول بارنگ‌های ملیح و محو نیست

لباس‌ها و پارچه‌های گل‌دار (گل‌درشت‌ها) در فصل بهار اتفاق تازه‌ای در مد و خوش‌پوشی نیست. باوجوداین، در نمایش‌های بهار ۲۰۲۳ ایده‌های جدیدی دیدیم که نشان ‌می‌داد نگاه این فصل به گل‌ها نسبت به فصول گذشته، تازه‌تر و درشت‌تر است!

به آنتوریوم‌‌های شکفته جاناتان اندرسون در نمایش لئوه که انگار همین‌الان از یک باغ گل چیده شده‌اند، نگاه کنید. گلبرگ‌های وهم‌آور پرادا و گلبرگ‌های خاردار استودیو آکنه هم جنبه تیره‌تر این مد دهه هشتادی را که دوباره محبوب شده، به نمایش گذاشته‌اند.

جسیکا ریچاردز، طراح سبک و دنبال کننده حرفه‌ای مد، دراین‌باره می‌گوید: «لباس‌های گل‌دار و گل‌درشت‌ها ابراز تمایل هرساله ما برای احساس جوانی در فصل بهارند؛ ارتباط مجدد بارنگ‌ها، عناصر طبیعی و امید و آغاز دوباره زندگی که این زمان از سال نشان‌دهنده آن است. در این فصل، برای پوشیدن لباس چشمگیر و شلوغ میلی باورنکردنی وجود دارد که باعلاقه روزافزون بازار به جزئیات مرتبط است.»

گل‌ها در واقعی‌ترین و حقیقی‌ترین شکلشان در نمایش‌های مد امسال فراوان بودند؛ از نسیم تابستان الی صعب تا رزهای پرادا.

در اصل، نگاه بهار ۲۰۲۳ به طرح‌های گل‌دار مانند طرح‌های فروتنانه‌ای که در یک مهمانی خارج‌ شهر در باغ پیدا می‌کنید، ساده نیست. ریچاردز پیش‌بینی می‌کند: «انتظار داشته باشید که در بهار امسال قطعات جسورانه، سرگرم‌کننده و بدیعی را با طرح‌های گل‌دار ببینید، زیرا کسانی که از این مد و سبک استقبال می‌کنند، این کار را به شیوه‌ای جسورانه انجام می‌دهند.»

این بهار فصل چاپ‌های کم‌رنگ و خجول با مجموعه رنگ‌های ملیح و محو نیست؛ در لباس‌ها و تزیینات، گل‌ها به شکل مجسمه‌های برجسته و عظیم ازنظر ابعادی ظاهر خواهند شد. با توجه به حداکثر گرایی، این فصلی است که در آن سبکی منحصربه‌فرد با گل‌ها و پارچه‌های گل‌دار را شاهد خواهیم بود.

سلیس نیوز

آیتم های مشابه

یادداشتی درباره نمایشگاه نقاشی «اسبگاه» با آثاری از کمال طباطبایی

مدیر

نمایش گنجینه ۴۰ ساله دولچه و گابانا

مدیر

واکاوی جهان ادبی سهراب سپهری

مدیر