«نیمه‌های شب»؛ آلبوم جدید تیلور سوئیفت منتشر شد

تیلور سوئیفت

زندگی می‌تواند «تاریک یا پرستاره» باشد

تیلور سوئیفت، ستاره موسیقی پاپ، جمعه با انتشار دهمین آلبوم استودیویی خود همراه با چند آهنگ اضافی و یک موزیک ویدئو طرفدارانش را غافلگیر کرد. به گفته این خواننده آمریکایی، آلبوم «نیمه‌های شب» از شب‌های بی‌خوابی او الهام گرفته‌شده است. نیمه‌های شب‌ که دوازده شب بوقت شرق آمریکا منتشر شد، نخستین آلبوم تیلور سوئیفت در دو سال اخیر است که روانه بازار می‌شود. او چندی پیش در مراسم اهدای جوایز سالانه شبکه موسیقی «ام‌تی‌وی» خبر انتشار این آلبوم را اعلام کرده بود.
تیلور سوئیفت مدتی است که درگیر دعوای حقوقی بزرگی با «بیگ ماشین رکوردز»، شرکت صفحه‌پرکنی سابق خود شده است تا بتواند حق مالکیت آثار گذشته خود به دست آورد. او که رویکردی نامتعارف و تجربی در دو آلبوم قبلی‌ خود داشت، در این اثر مجموعه‌ای امروزی و عامه‌پسندتری ارائه کرده است.

تیلور سوئیفت پس از انتشار نیمه‌‌های شب، در حساب کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی به طرفدارانش گفت که «زندگی می‌تواند تاریک، پرستاره، ابری، وحشتناک، هیجان‌انگیز، گرم، سرد، عاشقانه یا تنها باشد، درست مانند آلبوم نیمه‌های شب که اکنون در دسترس شماست.»
هجوم طرفداران تیلور سوئیفت به «اسپاتیفای» برای شنیدن ترانه‌های آلبوم جدید در حدی بود که ترافیک سنگینی ایجاد کرد و این شبکه اینترنتی پخش موسیقی در برخی نقاط جهان دچار اختلال شد. علی‌رغم برخی مشکلات فنی، تمامی ۱۳ ترانه اصلی آلبوم که تقریباً به‌طور کامل توسط جک آنتونوف، همکار قدیمی تیلور سوئیفت نوشته و تولیدشده، موردتوجه هواداران قرارگرفته است.

موزیک ویدئوی «ضدقهرمان» که یکی از ترانه‌های آلبوم «نیمه‌های شب» است تا هنگام نگارش این مطلب، نزدیک به ۱۶ میلیون بیننده در شبکه یوتیوب داشت و انتظار می‌رود که اثر رکوردشکن دیگری از تیلور سوئیفت باشد. علاوه بر طرفداران تیلور سوئیفت، منتقدان و نویسنده‌های هنری نیز بی‌صبرانه در انتظار انتشار این مجموعه بودند، هرچند که اشتیاق خود در شبکه‌های اجتماعی را به‌صورت ملایم‌تری بیان کردند.
بسیاری از این منتقدان، ضمن ستایش تیلور سوئیفت، نیمه‌های شب را با واژه‌هایی چون غنی، شنیدنی، خلاقانه، هیجان‌انگیز، یا کلیشه شکن توصیف کردند. به گفته تیلور سوئیفت، نیمه‌های شب یک آلبوم مفهومی است و ترانه‌ها با توجه به یک خط داستانی واحد به یکدیگر مرتبط هستند. او با اشاره به اینکه برای تولید این مجموعه، آهنگ‌های بیشتری ضبط کرده است، گفت که به همین دلیل تصمیم گرفته تا تعدادی از آن‌ها را خارج از مجموعه اصلی به طرفدارانش پیشکش کند. این آهنگ‌ها به‌صورت اضافی و تحت عنوان «۳ صبح» در ساعت سه بامداد بوقت شرق آمریکا در اسپاتیفای منتشر شد.
تیلور سوئیفت ۳۲ ساله از موفق‌ترین ستاره‌های موسیقی پاپ جهان است که علاوه بر فروش میلیون‌ها آلبوم، موفق به دریافت جوایز ارزنده‌ای ازجمله یازده گرمی شده است.

سلیس نیوز

خاتون

آیتم های مشابه

نمایش فیلم «بیتل‌جوس بیتل‌جوس» تیم برتون در جشنواره ونیز ۲۰۲۴

مدیر

آلیس مونرو، نویسنده کانادایی برنده نوبل ادبی درگذشت

حمیده وطنی

پل استر، نویسنده «سه‌گانه نیویورک» درگذشت

مدیر