لیلا حاتمی با «تصور» به جشنواره کن می‌رود

لیلا حاتمی

اسامی فیلم‌های شرکت‌کننده در هفته منتقدین، از بخش‌های جنبی جشنواره فیلم کن در حالی اعلام شد که فیلم «تصور» با بازی لیلا حاتمی در این بخش شرکت دارد.
در شصت‌ویکمین دوره هفته منتقدین جشنواره، یازده فیلم بلند و سیزده اثر کوتاه شرکت دارند. هفته منتقدین، یکی از رویدادهای جنبی مهم جشنواره کن برای کارگردان‌های فیلم اولی ‌و فیلم دومی است که در دو بخش رقابتی و ویژه برگزار می‌شود.
امسال این بخش با اکران «وقتی نجات دنیا را تمام می‌کنی» ساخته جسی آیزنبرگ آغاز می‌شود. در این درام کمدی جولیان مور و فین ولفهارد، نقش مادر و پسری را بازی می‌کنند که درگیر ماجراهای مختلفی می‌شوند.
فیلم اختتامیه هفته منتقدین، اثر پلیسی «سوهی بعدی» با هنرنمایی بائی دونا، بازیگر جوان اهل کره جنوبی خواهد بود.
اما فیلم «تصور» به کارگردانی علی بهراد یکی از آثاری است که در بخش رقابتی هفته منتقدین حضور دارد. لیلا حاتمی و مهرداد صدیقیان بازیگران این اثر به‌اصطلاح «جاده‌ای» هستند. تصور، درباره عشق نافرجام یک راننده تاکسی به زنی است که نمی‌تواند او را به دست بیاورد. این فیلم عاشقانه، مجموعه‌ای از برخوردهای پررمزوراز این دو شخصیت را به تصویر می‌کشد.

لیلا حاتمی یکی از چهره‌های جهانی سینمای ایران است که با بازی در فیلم «جدایی» ساخته اصغر فرهادی به محبوبیت زیادی در جشنواره فیلم کن رسید. او در سال ۲۰۱۴ به‌عنوان یکی از اعضای هیئت‌داوران جشنواره انتخاب شد که موفقیت بزرگی در این عرصه محسوب می‌شود.
امسال در بخش رقابتی جشنواره، آثار دیگری با هنرنمایی بازیگران ایرانی ازجمله ترانه علیدوستی، گلشیفته فراهانی و زهرا امیرابراهیمی نیز اکران می‌شود و انتظار می‌رود که این هنرمندان حضور چشمگیری در این رویداد سینمایی داشته باشند.

هفتاد‌وپنجمین دوره جشنواره فیلم کن از ۱۷ تا ۲۸ مه (هفته آخر اردیبهشت و هفته اول خرداد) در فرانسه برگزار می‌شود.

سلیس نیوز

آیتم های مشابه

قسمت دوم «شیطان پرادا می‌پوشد» ساخته می‌شود

مدیر

نمایش فیلم «بیتل‌جوس بیتل‌جوس» تیم برتون در جشنواره ونیز ۲۰۲۴

مدیر

آلیس مونرو، نویسنده کانادایی برنده نوبل ادبی درگذشت

حمیده وطنی