تعویق اکران «قاتلان ماه گل»، فیلم جدید اسکورسیزی و دی‌کاپریو

قاتلان ماه گل

اکران فیلم «قاتلان ماه گل» تازه‌ترین فیلم مارتین اسکورسیزی که با سرمایه‌گذاری و پشتیبانی شرکت اپل، ساخته می‌شود به سال آینده موکول شد.

اکران این درام جنایی وسترن که هنرپیشگانی چون لئوناردو دی‌کاپریو، رابرت دنیرو و جسی پلمنز در آن ایفای نقش می‌کنند، علیرغم تلاش کمپانی فیلم‌سازی اپل برای عرضه آن در سال جاری، به تعویق افتاده است.

این فیلم که توسط اریک راث و با اقتباس از رمان پرفروش «قاتلان ماه گل: قتل‌های اوسیج و تولد اف‌بی‌آی» اثر دیوید گرن، نوشته‌شده، در ابتدا توسط اپل برای اکران در سال ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی‌شده بود. این برنامه‌ریزی اما پس از رفتار ویل اسمیت در مراسم اسکار گذشته، باعث شد تا دست‌اندرکاران شرکت فیلم‌سازی تصمیم بگیرند تا تاریخ اکران درام برده‌داری «رهایی» با بازی ویل اسمیت را با این فیلم عوض کنند و پس از گفتگو بین فیلم‌ساز و استودیو قرار شد فیلم «قاتلان ماه گل» به‌جای «رهایی» و زودتر از برنامه‌ریزی اولیه اکران شود.

بااین‌همه مارتین اسکورسیزی که به خاطر وسواس و روند سفت‌وسخت در تدوین و ویرایش فیلم‌هایش مشهور است، نهایتاً از زیر بار این تعهد شانه خالی کرد. اسکورسیزی که با تدوینگر فیلم‌های خود «تلما شونمیکر»، روی این فیلم کار می‌کرد و علیرغم اینکه به گفته منابع آگاه، فیلم‌برداری این اثر ۲۰۰ میلیون دلاری در سپتامبر ۲۰۲۱ پایان یافت، تصمیم گرفت که اکران آن را به کمی بعدتر موکول کند.

این در حالی است که اکنون شایعه شده که چشم اسکورسیزی به جشنواره بزرگ فیلم کن، جشنواره فیلم ونیز و دیگر رویدادهای سینما در سال ۲۰۲۳ است.

«قاتلان ماه گل» داستان واقعی قتل‌های زنجیره‌ای ایالت اکلاهما در دهه ۱۹۲۰، پس از کشف نفت در زمین‌های قبیله سرخپوستان «اوسیج» را روایت می‌کند. این فیلم ششمین همکاری اسکورسیزی و لئوناردو دی‌کاپریو و دهمین همکاری اسکورسیزی و رابرت دنیرو است.

خاتون

سلیس نیوز

آیتم های مشابه

آلیس مونرو، نویسنده کانادایی برنده نوبل ادبی درگذشت

حمیده وطنی

پل استر، نویسنده «سه‌گانه نیویورک» درگذشت

مدیر

نمایش گنجینه ۴۰ ساله دولچه و گابانا

مدیر