آلتا مد؛ مجموعه شگفت‌انگیز دولچه و گابانا

آلتا مد

آلتا مد با یک افتتاحیه زیبا و خاطره‌انگیز مد روز و تجلی اصالت ایتالیایی را به نمایش گذاشت.

آلتا مد و این رونمایی که بسیار فراتر از قدم زدن مدل‌ها روی سکوی نمایش بود، مانند یک اپرای باشکوه از ورودی خیابان‌های پیچ‌درپیچ شهر آغاز شد.

مد لباس امسال

مجموعه مد فاخر دولچه گابانا با عنوان «آلتا مد» که در خیابان‌های آلبروبلو در قلب پولیا به نمایش درآمد، به‌وضوح نامه‌ای عاشقانه به جنوب ایتالیا بود.

استفانو گابانا، ساعاتی پیش از رونمایی از خط تولید آلتا مودا ۲۰۲۳ دولچه و گابانا در ایتالیا گفت: «اگر یک کلمه برای توصیف این مجموعه وجود داشته باشد، همانا اصالت است.»

این مجموعه با یک گنجینه رنگ متشکل از سیاه، سفید و صورتی رژگونه‌ای، با حضور رگه‌های طلایی، قرمز، بنفش و آبی، انحراف چشمگیری از نمایش پرشور فانتزی و رنگی ۲۰۲۲ است که ژوئیه گذشته در سیسیل رونمایی شد.

آلتا مد
مجموعه مد فاخر دولچه و گابانا با عنوان «آلتا مد» که در خیابان‌های آلبروبلو در قلب پولیا به نمایش درآمد

مد روز

این رونمایی که بسیار فراتر از قدم زدن مدل‌ها روی سکوی نمایش بود، مانند یک اپرای باشکوه، از ورودی خیابان‌های پیچ‌درپیچ شهر آغاز شد. شرکت‌کنندگان در آلبروبلو قدم زدند و با مردم شهر و صنعتگران و زنان ملاقات کردند و سرانجام راهی میدان اصلی آن شدند.

آلبروبلو که به‌ کلبه‌های سنگی سفیدکاری شده با سقف‌های مخروطی شکلش شهرت دارد، پس‌زمینه‌ای عالی برای این مجموعه بود؛ جشنی از هنر و مهارت دست‌ساز ایتالیایی.

هنگام شروع نمایش، صدایی اعلام کرد: «صنایع‌دستی باستانی هنوز در آلبروبلو با عشق به هنر و مهارت دست‌ساز انجام می‌شود؛ هیچ‌چیز مصنوعی در مورد آن وجود ندارد.»

آلتا مد
این مجموعه با یک گنجینه رنگ متشکل از سیاه، سفید و صورتی رژگونه‌ای، با حضور رگه‌های طلایی، قرمز، بنفش و آبی به نمایش درآمد

مد ایتالیایی

نخستین لباسی که به نمایش درآمد، لباس مشکی شفافی با کلاهی مخروطی شکل و مشکی بود که از فرم سقف‌های آپولیا در پس‌زمینه الهام گرفته‌شده بود.

بعدازآن، ۸۶ لباس خیره‌کننده، یکی پس از دیگری، هنر ایتالیایی را به نمایش گذاشتند. شماری از مدل‌ها به‌جای کیف‌دستی، سبدهای نان حمل می‌کردند و روسری‌های کلاسیک ایتالیایی بر سر داشتند.

همان‌طور که طراحان وعده داده بودند، هیچ پولک یا زرق‌وبرق اضافه‌ای در این مجموعه وجود نداشت. هر چه بود، تور بود و لباس‌های حجم‌دار.

نمایش با حضور نمادین مردم شهر در سکوی نمایش آغاز شد و با ادامه آن، افراد محلی بیشتری به جمعیت پیوستند و در مرحله‌ای نیز یک بز و یک الاغ را روی سکوی نمایش آوردند.

آلتا مد
همان‌طور که طراحان وعده داده بودند، هیچ پولک یا زرق‌وبرق اضافه‌ای در این مجموعه وجود نداشت

مد و استایل

امیره الزهیر، مدل عربستانی، از مدل‌هایی بود که در این نمایش تئاتر گونه یکی از سبک‌های آلتا مودای دولچه گابانا را معرفی کرد.

هلن میرن که در جشن افتتاحیه هم شرکت کرده بود، در ردیف اول به تماشا نشسته بود. مهمانان دیگر، ازجمله کیم کارداشیان، کریستین بیل، کری واشنگتن و رزی هانتینگتون وایتلی، در جاهای خود در ردیف اول در میدان اصلی شهر نشستند و از نزدیک شاهد هنرنمایی‌ای کاملاً ایتالیایی در بالاترین سطح هنر دوخت‌و‌دوز و خوش‌پوشی بودند.

سلیس نیوز

آیتم های مشابه

قسمت دوم «شیطان پرادا می‌پوشد» ساخته می‌شود

مدیر

نمایش فیلم «بیتل‌جوس بیتل‌جوس» تیم برتون در جشنواره ونیز ۲۰۲۴

مدیر

آلیس مونرو، نویسنده کانادایی برنده نوبل ادبی درگذشت

حمیده وطنی