چهار سبک زنانه با الهام از مد مردان

مد مردان

بسیاری از خانه‌های مد ازجمله آرمانی در هفته مد پاریس، لباس‌ها را لایه‌لایه طراحی کرده بودند

دربارهالهام گرفتن از مد مردان شاید پرتکرارترین سبک لباس روزمره‌ای که در سال ۲۰۲۲ بر تن افراد مشهور دیدیم، کت‌های بزرگ‌تر از سایز به همراه شلوار گشاد و کلاه بیس‌بال باشد.

سبک لباس با پیراهن‌های مردانه و برش‌های راحت اگرچه مدی همیشگی و بدون تاریخ‌مصرف است، هفته مد مردان که اواخر ژانویه در پاریس برگزار شد، دورنمای واضح‌تری از سبک‌‌های بدون جنسیت در سال پیش رو را به ما نشان داد. ‌

چه دلیل آن شرایط اقتصادی باشد چه عادی‌سازی مد جنسیت سیال، در سال ۲۰۲۳، لباس‌های باکیفیت و کاربردی طرفداران بیشتری دارند.

یقه مهم است

یک یقه کوچک اما خوش‌دوخت و خوش‌ترکیب ممکن است تمام چیزی باشد که برای اصلاح سبک لباس موردعلاقه‌تان در سال ۲۰۲۳ به آن نیاز دارید.

ریچارد بیدول، طراح مد، در گفت‌وگو با چاینا مورنینگ پست درباره نقش یقه در لباس با الهام از مد مردان می‌گوید که اگرچه یقه یکی از جزئیات کوچک است، عنصر مهمی از هر لباس به شمار می‌رود و می‌تواند به‌تنهایی یا در کنار بقیه اجزای لباس، با دیگر لایه‌هایی که می‌پوشید، ارتباط منحصربه‌فردی ایجاد کند.

برای این کار، همه‌چیز را خیلی ساده برگزار کنید: با یک لباس پایه مثل یک پیراهن تمام‌مشکی که یقه بلندی دارد، شروع کنید. علاوه بر این، می‌توانید دو فرم متفاوت یقه را روی هم هماهنگ کنید؛ مثلاً یک یقه‌گرد و یک یقه با لبه‌های تیز تمایز ایجاد می‌کند.

مد مردان
یک یقه کوچک اما خوش‌دوخت و خوش‌ترکیب ممکن است تمام چیزی باشد که برای اصلاح سبک لباس موردعلاقه‌تان در سال ۲۰۲۳ به آن نیاز دارید

لایه‌لایه بپوشید

بسیاری از خانه‌های مد ازجمله آرمانی در هفته مد پاریس، لباس‌ها را لایه‌لایه طراحی کرده بودند. به جنبه کاربردی سبک پوشش مردانه توجه کنید و کت‌وشلوار و ژاکت یقه‌اسکی زیر آن را با چندلایه بافتنی تعویض کنید.

برای اینکه در لایه‌لایه کردن لباس‌ها زیاده‌روی نکرده باشید، به‌جای پارچه‌های ضخیم، بر بافت‌های طرح دار تمرکز کنید یا یکپارچه ضخیم را با یک‌لایه بیرونی بزرگ‌تر از سایز هماهنگ کنید. کت‌وشلوار بپوشید و برای ایجاد تضاد، یک مدل یقه‌برگردان را زیر آن هماهنگ کنید.

از سنت‌ها الهام بگیرید

گاهی اوقات شما برای تکمیل کردن یک لباس فقط به یک تزیین اضافه نیاز دارید و روسری مربعی می‌تواند یک کالای تمام فصل در کمد لباس شما باشد.

تیفانی لای، چهره تأثیرگذار مد، با فرم‌ تکه‌های تزیینی که برای دور گردن، روی شانه‌ها و روی سر طراحی‌شده‌اند، بازی می‌کند.

چاینا مورنینگ پست به نقل از او می‌نویسد که عاشق بستن روسری‌ به دور گردنش است. گاهی آن‌ها را مثل یک گردنبند گشاد می‌بندد و گاهی به سبک مهمانداران هواپیما، محکم. به عقیده او، این کار راه ساده‌ای برای به‌روزرسانی کمد لباس بدون خرید اضافه در هر فصلی است.

برای استفاده از روسری در سبک خود آن‌ها را مثلثی تا کنید و دور گردنتان بپیچید. طرح روسری‌تان را با طرح پیراهن یقه‌‌مردانه خود ست کنید و آن را زیر اولین دکمه پیراهنتان کیپ کنید. این کار اگرچه ساده است، ترکیب روسری و یقه تیز پیراهن شما را به یک مدل تمام‌عیار تبدیل خواهد کرد.

مد مردان
سبک لباس با پیراهن‌های مردانه و برش‌های راحت اگرچه مدی همیشگی و بدون تاریخ‌مصرف است، اما دورنمای واضح‌تری از سبک‌‌های بدون جنسیت در سال پیش رو را به ما نشان داد

به دست‌ها توجه کنید

دستکش‌های ساتن و توری اپرا در سال ۲۰۲۲ حسابی مد شدند اما آن‌ها در مد ۲۰۲۳ حضور پررنگ‌تری دارند. دستکش‌هایی از جنس پشم، چرم، پنبه و کشمیر را با مواد مصنوعی جایگزین کنید. صرف‌نظر از انتخاب پارچه، آن‌ها به‌ظاهر بدون آستین عمق و بافت می‌دهند.

برای ایجاد یک ظاهر متناسب، دستکش‌های تا آرنج را با لباس‌های آستین‌کوتاه همرنگ ست کنید یا دستکش‌هایی با رنگ تیره‌تر را با پایه روشن هماهنگ کنید تا توجه‌ها را به تضاد ایجاد‌شده جلب کنید.

سلیس نیوز

آیتم های مشابه

نمایش گنجینه ۴۰ ساله دولچه و گابانا

مدیر

آیا رنگ مشکی دوباره به دنیای مد بازمی‌گردد؟

مدیر

کت‌های دست‌دوز دولچه و گابانا در هفته مد میلان

مدیر