چرا اغلب هالیوودی‌ها شیفته جنجال درست کردن هستند!

هالیوود

پول، شهرت یا توجه؛ داستان چیست؟

دوران تسویه‌حساب به‌صورت خصوصی و پشت درهای بسته با حضور وکلایی که حتی یک کلمه به رسانه‌ها اطلاعات  بروز نمی‌دادند، در هالیوود گذشته است. پیش‌تر ستاره‌ها با پشتوانه قدرت استودیوهای هالیوود و تبلیغاتچی‌های قدرتمند، افرادی را در اختیار داشتند که شایعات را خنثی کنند، عکس‌های جنجالی پاپاراتزی‌ها را با پول بخرند و هر کسی را که ممکن بود وجهه‌ عمومی آن‌ها را تهدید کند به نحوی ساکت کنند. بااین‌حال، در عصر رسانه‌های اجتماعی رازهای بسیار کمی وجود دارد.

شاید تحت تأثیر تمایل بیش‌ازحد «نسل زی»[۱] (متولدان ۲۰۱۲-۱۹۹۷) به نشر و به اشتراک گذاشتن «آنلاین» تمام جنبه‌های زندگی خود، چهره‌های مشهور و محبوب نیز دیگر از علنی کردن ماجراهای خود شرمی ندارند.

پایان بازی هر چه باشد، سال ۲۰۲۲ به‌سرعت تبدیل به سالی شده که رازهای مگو  به‌طور داوطلبانه برملا می‌شود. در اینجا به شش ماجرای جنجالی عمومی شده از زندگی چهره‌های مشهور و محبوب به‌ویژه هالیوود می‌پردازیم و اینکه آیا می‌شد آن‌ها را پشت درهای بسته حل‌وفصل کرد، یا نه؟

 هالیوود
دادگاه جنجالی زوج سابق هالیوود، جانی دپ و امبر هرد، زمانی آغاز شد که دپ با اتهام افترا، از همسر سابقش شکایت کرد.

دادگاه جانی دپ و امبر هرد

دادگاه جنجالی زوج سابق هالیوود، جانی دپ و امبر هرد، زمانی آغاز شد که دپ با اتهام افترا، از همسر سابقش شکایت کرد. این شکایت پس‌ازآن مطرح شد که هرد مقاله‌ای برای واشنگتن‌پست نوشت و از خود به‌عنوان «شخصیت عمومی نماینده آزار خانگی» یاد کرد. هرد با این دعوی که وکیل سابق دپ با انتشار بیانیه‌ای مبنی بر صحت نداشتن ادعاهای او در مورد آزار و سوء رفتار، او را بدنام کرده و به او افترا زده است، متقابلاً از دپ شکایت کرده است.

آیا می‌شد این موضوع را خصوصی حل کرد؟ با توجه به میزان تنفر موجود بین زوج سابق و مقدار هنگفت پولی که در میان است، خیر. وکلای دپ بر این باورند که ادعای هرد باعث شده است که موکل آن‌ها شانس بازی در فیلم «دزدان دریایی کارائیب ۶» و میلیون‌ها دلار درآمد را از دست بدهد. دپ از هرد پنجاه میلیون دلار غرامت خواسته است که حتی اگر در دادگاه برنده شود، آن را دریافت نخواهد کرد، چون هرد چنین پولی ندارد.

هالیوود
الیویا وایلد، درحالی‌که روی صحنه بود اسناد حضانت فرزندانش را از سوی جیسون سودیکیس، شریک سابق زندگی‌ا‌ش دریافت کرد.

اولیویا وایلد و اسناد حضانت فرزندانش 

الیویا وایلد، بازیگری که اکنون به کارگردانی روی آورده است، درحالی‌که روی صحنه بود و فیلم جدیدش را به نام «نگران نباش عزیزم» معرفی می‌کرد، اسناد حضانت فرزندانش را از سوی جیسون سودیکیس، شریک سابق زندگی‌ا‌ش که او نیز بازیگر است، دریافت کرد.  اسنادی که یک مأمور رسمی به او تحویل داد، حاوی اطلاعاتی در مورد حضانت دو فرزند زوج سابق، اوتیس هشت‌ساله و دیزی پنج‌ساله بود. این حرکت بلافاصله به انتقاد گسترده از نحوه تحویل این اسناد به اولیویا وایلد انجامید و باعث شد که سودیکیس شتاب‌زده بیانیه‌ای مبنی بر اینکه هرگز نحوه ارائه آن اوراق را تائید نکرده بوده است و نمی‌پذیرد، منتشر کند.

آیا می‌شد این موضوع را خصوصی حل کرد؟ مأموران تحویل این‌گونه اسناد جویای فرصت‌‌‌‌اند و می‌توانند اسناد را در هرزمانی تحویل دهند؛ بنابراین بله، این کار را می‌شد در یک محیط خصوصی‌تر انجام داد.

هالیوود
اگرچه تحت قیمومت بودن بریتنی اسپیرز پس از ۱۳ سال به پایان رسید، او از بازگو کردن رخدادهای آن سال‌ها دست نمی‌کشد.

ماجرای جنجال خانوادگی بریتنی اسپیرز

اگرچه تحت قیمومت بودن بریتنی اسپیرز در نوامبر گذشته پس از ۱۳ سال به پایان رسید، او از بازگو کردن رخدادهای آن سال‌ها برای طرفدارانش و جهانیان دست نمی‌کشد. بریتنی همچنین در مورد تأثیر آسیب‌زایی که تحت قیمومت بودن (که عملاً کنترل زندگی عمومی و خصوصی این ستاره را به پدرش واگذار کرده بود) روی او گذاشته، بسیار صادق است. بریتنی به دلیل تحت قیمومت بودن، به‌رغم اینکه می‌خواست با نامزدش، سام اصغری، بچه‌دار شود، مجبور به کنترل بارداری شده بود.

آیا می‌شد این موضوع را خصوصی حل کرد؟ مانند هر ماجرای خانوادگی دیگری، بله، این ماجرا هم می‌توانست پشت درهای بسته حل‌و‌فصل شود.

بااین‌حال، نخستین بار پس از مدت‌ها، اکنون اسپیرز این فرصت را دارد که آزادانه در مورد تجربه‌های خود در دوران تحت قیمومت بودنش صحبت کند و او به‌درستی به دلیل صداقتش تحسین می‌شود.

رقیب دادگاه دپ/هرد به دلیل حجم گسترده اطلاعاتی که در اختیار عموم گذاشته است، شکایت بلک چاینا علیه کیم کارداشیان، کریس جنر، کلویی کارداشیان و کایلی جنر است که حجم زیادی از اخبار منفی نیز با خود داشته است.

هالیوود
شکایت بلک چاینا علیه کیم کارداشیان، کریس جنر، کلویی کارداشیان و کایلی جنر حجم زیادی از اخبار منفی نیز با خود داشته است.

چاینا ادعا می‌کند که این چهار زن داستان‌های دروغینی از آزار و سوء رفتار او پخش می‌کنند تا شهرت او را در هالیوود و حرفه تلویزیونی او را تخریب کنند. راب کارداشیان برادر چهره‌های معروف صنعت سرگرمی در دادگاه شهادت داد که نامزد سابقش گلوی او را فشرده و دو بار اسلحه روی پیشانی‌اش گذاشته است. چاینا مدعی است که این خانواده مشهور با توسل به «افترا، مداخله عمدی در قرارداد و مداخله عمدی در مزایای مالی آینده» چشم‌انداز شغلی او را تخریب کرده‌اند.

آیا می‌شد این را مسئله را خصوصی و دور از توجه عموم حل کرد؟ با توجه به خصومت بین دو طرف، بعید به نظر می‌رسد که بدون وکلا توافقی حاصل شود.

هالیوود
فریادهای مکرر اسمیت و شوکه شدن راک، به تماشاگران و بینندگان هشدار داد که این لحظه واقعی و بدون هماهنگی قبلی بوده است.

سیلی ویل اسمیت به کریس راک

پس‌ازاینکه کریس راک کمدین که در اسکار روی صحنه بود تا نامزدهای بهترین فیلم مستند را معرفی کند، درباره سر تراشیده جیدا پینکت اسمیت شوخی کرد، ویل اسمیت روی صحنه رفت و به‌صورت راک سیلی زد و سپس دو بار از روی صندلی خود خطاب به او فریاد زد «نام همسرم را از دهان کثیفت بیرون نیار».

فریادهای مکرر اسمیت و شوکه شدن راک، به هالیوود، تماشاگران و بینندگان هشدار داد که این لحظه واقعی و بدون هماهنگی قبلی بوده است. هنوز مشخص نیست که پس‌ازاین ماجرا آیا از اسمیت خواسته‌شده بوده است که مراسم را ترک کند یا نه، اما او اسکار بهترین بازیگر مرد را برای فیلم شاه ریچارد دریافت کرد. آیا می‌شد این موضوع را خصوصی حل کرد؟ صد در صد بله.

اسمیت با بیش از سه دهه حضور در انظار عمومی، باید می‌دانست که در شبی که مطمئناً اسکار می‌گیرد، از یک شوخی نه‌چندان خوب نباید این‌قدر برافروخته شود و واکنش نشان دهد. خیلی بهتر می‌بود که بعد از اتمام برنامه، با راک صحبت می‌کرد.

هالیوود
اکنون دیگر تهدید شدن از سوی کانیه وست به آیین و رسمی برای هر چهره مشهور و محبوبی بدل شده است.

تهدید‌های کانیه وست علیه پیت دیویدسن 

درحالی‌که تهدید شدن از سوی کانیه وست به آیین و رسمی برای هر چهره مشهور و محبوبی هالیوودی بدل شده است، وست پا فراتر گذاشت و لفاظی خود را علیه پیت دیویدسون، ستاره SNL، به چیزی که بسیاری آن را تهدید به مرگ می‌دانند، افزایش داد. پس‌ازاینکه کیم کارداشیان، همسر سابق وست، در اکتبر سال گذشته با دیویدسون رابطه برقرار کرد، خواننده رپ علناً برای کوبیدن دیویدسون از کیم خواست تا بخت دیگری برای بازسازی ازدواجشان در نظر گیرد.

در ماه مارس وست موزیک-ویدیویی برای تک ترانه خود، Eazy، منتشر کرد که در آن نسخه‌ای کارتونی از خودش، چهره‌ای شبیه به دیویدسن را می‌دزدد و سر از بدنش جدا می‌کند.

آیا می‌شد این موضوع را خصوصی حل کرد؟ متن پیام‌های فاش‌شده نشان می‌دهد که کارداشیان و دیویدسن هر دو به همین منظور، خصوصی با وست تماس گرفته‌اند.

دیویدسون در یکی از پیام‌های فاش‌شده به خواننده رپ گفته است: «من هرگز بر سر راه فرزندان شما قرار نمی‌گیرم.» اما به نظر می‌رسد که وست تمایلی به مصالحه و گفت‌وگو نداشته است.

[۱]. Gen Z

سلیس نیوز

سلیس نیوز

آیتم های مشابه

آیا نوشتن با دست برای تفکر و یادگیری بهتر از تایپ کردن است؟

مدیر

نگاهی به نمایش «توافق‌نامه» کار کورش سلیمانی

مدیر

آیا رنگ مشکی دوباره به دنیای مد بازمی‌گردد؟

مدیر