پیشگویی‌هایی نوستراداموس برای سال ۲۰۲۴

نوستراداموس

جنگ‌های بیشتر و قحطی

نوستراداموس، منجم فرانسوی قرن شانزدهم، چند پیشگویی نگران‌کننده هم برای سال ۲۰۲۴ دارد.

به گزارش نیویورک پست، در کتاب «پیشگویی‌ها» که در سال ۱۵۵۵ منتشر شد، آمده است سال ۲۰۲۴ با ادامه کشمکش‌های جهانی، ازجمله جنگ دریایی، هرج‌و‌مرج سلطنتی و فاجعه بشری همراه است.

پیش‌بینی او از آینده در قالب ۹۴۲ شعر است که رباعی نامیده می‌شوند و درحالی‌که نوشته‌هایش تا حدی گنگ است، برخی وقایع ازجمله به قدرت رسیدن آدولف هیتلر، ترور جان اف. کندی، حملات ۱۱ سپتامبر و همه‌گیری کرونا را پیش‌بینی کرده بود.

به‌رغم اینکه برخی به‌اشتباه معتقد بودند نوستراداموس در کتابش آخرالزمان را در سال ۱۹۹۹ پیش‌بینی کرده بود، پیشگویی‌هایش ادامه داشت. ببینیم این منجم قرن شانزدهمی برای سال ۲۰۲۴ چه وقایعی را پیش‌بینی کرده است:

چین وارد جنگ می‌شود

نوستراداموس «جنگ و نبرد دریایی» را پیش‌بینی کرده و گفته است که «دشمنی سرخ از بیم زرد خواهد شد و اقیانوس بزرگ را در وحشت فرومی‌برد».

برخی تصور می‌کنند که منظور از «دشمن سرخ» ممکن است چین و پرچم سرخش باشد.

«نبرد دریایی» ممکن است به تنش‌ها میان چین و تایوان اشاره داشته باشد. پکن بزرگ‌ترین نیروی دریایی جهان را دارد.

فاجعه اقلیمی

در سال‌های اخیر، با افزایش خشک‌سالی، آتش‌سوزی و دمای بی‌سابقه، بحران اقلیمی مشهودتر شده است.

نوستراداموس پیش‌بینی می‌کند که وضعیت بدتر خواهد شد. او نوشته است: «زمین خشک تفتیده‌تر خواهد شد و سیل‌های عظیم به راه خواهد افتاد.»

او علاوه بر این پیشگویی کرده است که جهان با رویدادهای آب‌و‌هوایی شدید و گرسنگی مواجه خواهد شد و نوشته است: «قحطی بسیار بزرگ با موجی طاعون آور.»

شاهزاده هری پادشاه می‌شود

در یکی از متن‌ها در کتاب بلندش آمده است «پادشاه جزیره‌ها به‌زور بیرون رانده می‌شود». برخی تصور می‌کنند که اشاره نوستراداموس به شاه چارلز سوم است. متن دیگری که ظاهراً درباره چارلز است می‌گوید «اندکی بعد [از یک جنگ فاجعه‌بار] شاه جدیدی مسح می‌شود که تا مدتی طولانی، زمین را آرام خواهد کرد».

تحلیل ماریو ردینگ، نویسنده بریتانیایی و مفسر متن‌های نوستراداموس که پیش‌تر گفته بود ممکن است نوسترداموس مرگ ملکه الیزابت دوم را پیش‌بینی کرده باشد، این است که شاه چارلز سوم به دلیل «حملات مداوم به خودش و همسر دومش»، کناره‌گیری خواهد کرد و به‌جای ویلیام، هری جای او را خواهد گرفت.

نوستراداموس
کتاب پیشگویی‌های نوستراداموس می‌گوید سال ۲۰۲۴ با ادامه کشمکش‌های جهانی، ازجمله جنگ دریایی، هرج‌و‌مرج سلطنتی و فاجعه بشری همراه است

پاپ جدید

بنا بر پیشگویی این منجم، جانشین پاپ فرانسیس به‌زودی در واتیکان جلوس خواهد کرد.

او نوشته است: «با مرگ یک پاپ اعظم بسیار سالخورده، یک رومی با سن خوب برگزیده خواهد شد.»

پاپ فرانسیس که چند روز بیشتر با تولد ۸۷ سالگی‌اش فاصله ندارد، اخیراً دچار کسالت و بیماری شده بود.

پاپ به دلیل التهاب ریه و مشکلات تنفسی ناشی از آنفلوانزا، در نشست اقلیمی سازمان ملل شرکت نکرد.

درحالی‌که برخی از پیش‌بینی‌های نوستراداموس غم‌انگیز به نظر می‌رسد، نترسید، چند هفته بیشتر به سال جدید باقی نمانده است اما ترسناک‌ترین پیشگویی‌هایش برای سال ۲۰۲۳ هنوز تحقق پیدا نکرده است.

نوستراداموس برای امسال ظهور دجال و جنگ جهانی سوم را پیش‌بینی کرده بود.

نوستراداموس

آیتم های مشابه

نمایش فیلم «بیتل‌جوس بیتل‌جوس» تیم برتون در جشنواره ونیز ۲۰۲۴

مدیر

آیا نوشتن با دست برای تفکر و یادگیری بهتر از تایپ کردن است؟

مدیر

آلیس مونرو، نویسنده کانادایی برنده نوبل ادبی درگذشت

حمیده وطنی