نگاهی به پوشش ستاره‌های هالیوودی در مراسم اسکار ۲۰۲۲

بازیگران

خوش‌پوش‌ترین بازیگران اسکار چه کسانی بودند؟

نود و چهارمین دوره جوایز آکادمی اسکار روز یکشنبه، ۲۷ مارس، در سالن تئاتر دالبی در مرکز هالیوود و هایلند برگزار شد؛ اما پیش از شروع رسمی مراسم و اعلام برندگان، بازیگران چون همیشه با ظاهری آراسته بر فرش قرمز ظاهر شدند و برای عکاسان و طرفداران خود ژست گرفتند.

درحالی‌که در مراسم اسکار هرسال، توجه مردم عموماً به تماشای ستارگان جلب می‌شود و این‌که هریک از آنان لباس کدام نشان تجاری خاص یا طراح مطرح را پوشیده است، امسال ستارگان مرد با لباس‌هایی به‌روز، سهم خود را از خودنمایی روی فرش قرمز افزایش دادند.

در گذشته‌های دور، مردان در مهمانی‌های رسمی، مانند مراسم جوایز آکادمی اسکار، همیشه کت‌وشلوار مشکی همراه با پاپیون یا کراوات می‌پوشیدند و جز این هم نمی‌توانست باشد؛ اما کم‌کم و با ظهور طراحان بزرگ و هنرمندانی که طبع متفاوت و جسوری داشتند، همه‌چیز تغییر کرد. اکنون و در سال‌های اخیر، مردان هرقدر سنت‌های پیشین را زیر پا بگذارند و عجیب‌تر جلوه کنند، بیشتر ستوده می‌شوند.

مراسم اسکار سال ۲۰۲۲ هم از این قاعده مستثنی نبود و خوش‌پوش‌ترین ستارگان مرد، هم در پوشش کلاسیک و هم در پوشش‌های سرکش امروزی، روی فرش قرمز و در مقابل دوربین عکاسان ظاهر شدند. در ادامه نگاهی داریم به خوش‌تیپ‌ترین ستارگان مراسم اسکار امسال به ترتیب زیر است:

ویل اسمیت

ویل اسمیت

بازیگر ۵۳ ساله آمریکایی که بیش از آن‌که به خاطر بردن جایزه اسکار خبرساز شود، با سیلی زدن به‌صورت یکی از مجریان برنامه بود که در صدر اخبار جای گرفت، یک دست کت‌وشلوار شبیه به استادان دانشگاه پس از جنگ جهانی اول پوشیده بود که در عین کهنگی در مد، تازگی خاصی داشت.

اندرو گارفیلد

اندرو گارفیلد

اندرو راسل گارفیلد، بازیگر انگلیسی آمریکایی ۳۸ ساله هالیوود، با کت‌وشلوار مخمل بورگاندی با طراحی و دوخت سن‌لوران، از این متفاوت‌تر و درعین‌حال جذاب‌تر نمی‌توانست عمل کند.

تیموتی شالامی

تیموتی شالامی

بازیگر ۲۶ ساله آمریکایی که تابه‌حال چندین بار نامزد و برنده جایزه در آکادمی‌های مختلف شده است، دیشب در کت مشکی براقی که پوشیده بود، همراه با شلوار مشکی کوتاهی با طراحی و دوخت لویی‌ویتون، حسابی جلو دوربین عکاسان ژست گرفت.

شان مندز

شان مندز

خواننده و ترانه‌سرای کانادایی ۲۳ ساله، در کت‌وشلوار مشکی با طراحی و دوخت دولچه‌گابانا، اندام ورزیده خود را به نمایش گذاشت.

جیسون موموآ

جیسون موموآ

بازیگر و کارگردان ۴۲ ساله آمریکایی که با بازی در مجموعه «بازی تاج‌وتخت» به شهرت بیشتری دست‌یافت، درحالی‌که موهای بلندش را از پشت بافته بود و عینکی بر چشم داشت، کت‌و‌شلواری تیره همراه با یک «پوشت» یا «جیب دستمال» به رنگ پرچم اوکراین پوشیده بود تا حمایت خودش را از مردم این کشور جنگ‌زده نشان دهد.

سیمو لیو

سیمو لیو

بازیگر کانادایی-چینی ۳۲ ساله، با کت‌وشلوار قرمز ورساچه و ساعت امگایی که پوشیده بود، حسابی روی فرش قرمز خودنمایی کرد.

سباستین یاتارا

سباستین یاتارا

خواننده و آهنگساز کلمبیایی ۲۷ ساله که از سال ۲۰۱۳ مشغول به کار بوده و موفقیت‌های زیادی در زمینه موسیقی کسب کرده است، با کت‌وشلوار، جلیقه، پیراهن صورتی موسکینو و پاپیون مشکی، توجه همگان را برانگیخت.

وسلی اسنایپس

وسلی اسنایپس

بازیگر، تهیه‌کننده و رزمی‌کار آمریکایی ۵۹ ساله، با کت‌وشلوار ابریشم و پیراهن و پاپیون قرمز تیره‌اش، روی فرش قرمز اسکار و در مقابل دوربین عکاسان خودنمایی کرد.

کدی اسمیت‌مک‌فی

کدی اسمیت‌مک‌فی

بازیگر استرالیایی ۲۵ ساله فیلم «قدرت سگ»، با کت‌وشلوار آبی روشن بوتگاونتا و جواهرات کارتیه، روی فرش قرمز امسال سینمای هالیوود خوش درخشید.

رامی ملک

رامی ملک

بازیگر آمریکایی، در لباس کلاسیک مشکی پرادا با سنجاق یقه‌ای نگین‌دار از کارتیه بسیار شیک به نظر می‌رسید. او برای زیباتر کردن ظاهر خود، ساعت، انگشتر و دکمه سرآستین کارتیه را نیز به تن کرد.

کوین جوناس

کوین جوناس

از مشکی استاندارد خسته شده‌اید؟ مانند کوین جوناس، خواننده، گیتاریست و ترانه‌سرای آمریکایی با یک دست کت‌وشلوار زیبا به‌راحتی عنوان بهترین لباس را کسب کنید.

جود هیل

جود هیل

آیا در ۱۱ سالگی مانند جود هیل بلفاست خوش‌لباس بودید؟ نه هیچ‌کس نیست.

دیوید اویلوو

دیوید اویلوو

این بازیگر لندنی که بیشتر برای بازی در نقش مارتین لوتر کینگ جونیور در فیلم «سلما» در سال ۲۰۱۴ شناخته می‌شود و با فیلم‌هایش نشان امپراتوری بریتانیا را به دست آورده، با کت‌وشلوار به رنگ مشکی و زرد ظاهری متفاوت داشت.

کنت برانا

کنت برانا

این مرد ایرلندی برنده بهترین فیلم‌نامه اصلی برای فیلم بلفاست که هفت جایزه را دریافت کرده بود، در لباس آبی سرمه‌ای درخشان به نظر می‌رسید.

زندیا کلمن

زندیا

زندیا کلمن، بازیگر و خواننده ۲۵ ساله آمریکایی، مثل ستاره‌ای واقعی در مراسم فرش قرمز امسال درخشید. او نیم‌تنه آستین‌بلند سفید و دامن بلند نقره‌ای و براق با طراحی و دوخت والنتینو به تن داشت.

بیلی آیلیش

این خواننده و ترانه‌سرای آمریکایی ۲۰ ساله که امسال جایزه اسکار را هم به فهرست بلندبالای جوایز خود اضافه کرد، پیراهن بلند چین‌دار مشکی با طراحی و دوخت گوچی پوشید که در کنار جواهرات فرد لیتونی که آویخته بود، ظاهرش را بیش‌ازپیش آراسته می‌کرد.

لوپیتا نیونگو

لوپیتا نیونگو

این بازیگر و کارگردان کنیایی-مکزیکی ۳۹ ساله در پیراهن بلند ریش‌ریش طلایی‌اش با طراحی و دوخت پرادا بسیار زیبا به نظر می‌رسید.

زوئی کراویتز

زوئی ایزابلا کراویتز، ستاره ۳۳ ساله فیلم بتمن، با پیراهن بلند صورتی و یقه دکلته آن‌که طراحی و دوخت سن لوران بود، در عین سادگی و درنهایت زیبایی بر فرش قرمز ظاهر شد.

جسیکا چستین

ستاره ۴۵ ساله سینمای هالیوود و از برندگان اسکار امسال برای بهترین بازیگر نقش اول زن، با پیراهن بلندی با طراحی و دوخت گوچی، چشم حاضران این مراسم را خیره کرد.

کریستین استوارت

این بازیگر ۳۱ ساله آمریکایی و ستاره مجموعه فیلم‌های خاطره‌انگیز «گرگ‌ومیش»، با کت مشکی براق و پیراهن سفید روی فرش قرمز پا گذاشت؛ این لباس‌های سفارشی کار شنل بودند.

جیدا پینکت اسمیت

جیدا پینکت اسمیت

این بازیگر و خواننده آمریکایی ۵۰ ساله و همسر ویل اسمیت در پیراهن سبز زمردین با طراحی و دوخت ژان پل گوتیه و سر تراشیده وارد صحنه شد که شوخی کریس راک، کمدین آمریکایی را به دنبال داشت و باعث شد سیلی ویل اسمیت به‌صورت این کمدین به یکی از حاشیه‌های بزرگ این مراسم تبدیل شود.

نیکول کیدمن

این ستاره استرالیایی ۵۴ ساله که سال‌ها است در آسمان سینمای هالیوود می‌درخشد، در لباس شب طراحی آرمانی با یقه دکلته و دامن بلند و پفی دور کمر و نیز گردنبندی الماس به گردن فرش قرمز را آذین داد.

کریستین دانست

این بازیگر ۳۹ ساله آمریکایی که از کودکی به سینمای هالیوود پا گذاشت و همیشه در بهترین فیلم‌های این سینما خوش درخشید، در مراسم اسکار امسال با لباس قرمزی بلند با طراحی و دوخت کریستین لاکروآ، به فرش قرمز شکوهی دیگر بخشید.

آیتم های مشابه

یادداشتی درباره نمایشگاه نقاشی «اسبگاه» با آثاری از کمال طباطبایی

مدیر

نمایش گنجینه ۴۰ ساله دولچه و گابانا

مدیر

واکاوی جهان ادبی سهراب سپهری

مدیر