نگاهی به هفته مد نیویورک: رنگارنگ و هیجان‌انگیز

هفته مد نیویورک

نگاه نیویورک به مد همیشه تجربی‌تر از هفته‌های مد سنتی در میلان و پاریس بوده است.

در هفته مد نیویورک کمتر کسی غافلگیر می‌شود چون همه کم‌وبیش برای دیدن کارهای هیجان‌انگیز آمده‌اند.

امسال در سه نمایش دیدنی سرجیو هادسون قدرت خیاطی خوبش را نشان داد، Puppets and Puppets با بالاتنه‌های کرستی و کت‌های بزرگ و چهارخانه چشم‌ها را به‌سوی خود کشاند و Dur Doux نقش و نگارهای رنگارنگ مردانه و زنانه‌اش را به نمایش گذاشت.

Dur Doux

زوج مادر و دختر «سینتیا» و «نجلا برت» از کمپانی Dur Doux نام مجموعه پاییز/زمستان ۲۰۲۲ خود را «موزاییک جدید» گذاشتند. به‌این‌ترتیب این مجموعه تفسیری مجدد و معاصر از فرم هنر موزاییک بود. این دو برای نخستین بار مجموعه‌ای از لباس‌های مردانه را در کنار خط تولید لباس زنانه خود معرفی کردند. در این مجموعه با جعبه‌رنگی شامل بنفش، سبز، آبی، قرمز، نارنجی و نیلی، هیچ کمبودی ازنظر رنگ و لعاب وجود نداشت. این نمایش یک موزاییک‌کاری واقعی از رنگ و بافت از پارچه توری تا ابریشم بود.

هفته مد نیویورک
این نمایش یک موزاییک‌کاری واقعی از رنگ و بافت از پارچه توری تا ابریشم بود.

Puppets and Puppets

کمپانی Puppets and Puppets از زمان آغاز به کار خود در سه سال پیش، کارهای کارلی مارک و آیلا آرژتینو، بخشی پروژه هنری، بخشی لباس و بخشی مد بوده است. نمایش این فصل در خانه ملی اوکراین در ایست ویلج با درخشش هفته مد نیویورک تمام حال و هوای یک مدرسه هنری را داشت.

بالاتنه‌های کرستی، کت‌های بزرگ، چهارخانه، آستین‌های پفی (ژیگوت) همگی به مجموعه امسال راه پیدا کردند.

سرجیو هادسون

سرجیو هادسون از زمانی که لباس میشل اوباما برای مراسم تحلیف جو بایدن را آماده کرد، راه زیادی را پیموده است. این لحظه‌ای بود که بدون شک نظرها را به طراح جلب کرد، اما از آن زمان همه‌چیز برای او دشوار پیش رفته است. در هفته مد نیویورک، این طراح خلأ نادیده گرفته‌شده را پر کرد: قدرت خیاطی کلاسیک. اکثر طراحان در حال حاضر خود را دریکی از دو گروه راحت یا لباس شب کلاسیک قرار داده‌اند. از سوی دیگر سرجیو هادسون الگوها و شکل‌های تروتمیز، کت‌های دقیق خیاطی شده و لباس‌های کوکتل خوش‌فرم را انتخاب کرد.

آیتم های مشابه

آیا رنگ مشکی دوباره به دنیای مد بازمی‌گردد؟

مدیر

کت‌های دست‌دوز دولچه و گابانا در هفته مد میلان

مدیر

نگاهی به دنیای مد در سال ۲۰۲۴

مدیر