«خانه اژدها» مجموعه جدید سریال «بازی تاج‌وتخت»

ارباب حلقه‌ها

«خانه اژدها» پیش درآمدی و مقدمه‌ای است بر ماجراهای «بازی تاج‌وتخت»

علاقه‌مندان داستان‌های «بازی تاج‌وتخت» به‌زودی می‌توانند یک مجموعه جدید درباره جنگ قدرت در این سرزمین خیالی را تماشا کنند. مجموعه تلویزیونی «بازی تاج‌وتخت» یکی از پربیننده‌ترین برنامه‌های شرکت پخش فیلم و سرگرمی اچ بی او بود که از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹ پخش شد. هرچند پایان سریال با انتقادات زیادی مواجه شد اما هنوز طرفداران بسیاری در سراسر جهان دارد. استقبال فراوان و درآمد بالای «بازی تاج‌وتخت» باعث شد یک کتاب دیگر از آثار جورج آر مارتین درباره همین سرزمین و شهسوارانش ساخته شود.

این پیش‌درآمد با نام «خانه اژدها» بر اساس رمان «آتش و خون» مارتین که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد ساخته‌شده که ۳۰۰ سال قبل از رویدادهای «بازی تاج‌وتخت» اتفاق می‌افتد و داستان آغاز افول «خانه تارگرین» پس از یک جنگ داخلی به نام «رقص اژدها» را روایت می‌کند.

قسمت اول این سریال در تاریخ ۲۱ آگوست (۳۰ مرداد) از شبکه اچ بی او مکس پخش خواهد شد. فصل اول «خانه اژدها» ۱۰ قسمت دارد. پدی کانسیدین در نقش شاه ویسریس تارگرین ظاهر می‌شود و اما دارسی در نقش دختر اولش شاهدخت رینیرا تارگرین و مت اسمیت در نقش شاهزاده دیمون تارگرین، برادر کوچک‌تر پادشاه و وارث تاج‌وتخت، ایفای نقش می‌کنند. اولیویا کوک در نقش آلیسنت هایتاور بازی می‌کند و ریس ایفانس نقش اتو هایتاور، پدر او و «دست پادشاه» را بر عهده دارد.

این داستان پیش درآمدی و مقدمه‌ای است بر ماجراهای «بازی تاج‌وتخت» که داستان خانواده تارگرین را روایت می‌کند. سریال با داستان پادشاه ویسریس شروع می‌شود که روی تخت آهنین نشسته و دخترش رینیرا در نوبت بعدی جانشینی قرار دارد؛ اما این امر منجر به بروز اختلاف در وستروس می‌شود، چراکه همه از این تصمیم راضی نیستند. مارتین در صفحه وبلاگ خودش نوشت: «من چند قسمت دیگر از تدوین اولیه خانه اژدها را دیدم و به همان اندازه قسمت‌های قبلی از آن‌ها راضی بودم. [تهیه‌کنندگان] رایان [کوندال] و میگل [ساپوچنیک] و بازیگران و تیم آن‌ها کار فوق‌العاده‌ای انجام می‌دهند. فکر می‌کنم کسانی از شما که شخصیت‌های پیچیده، متضاد و خاکستری را دوست دارید، این سریال را دوست خواهید داشت. مطمئناً اژدها و نبردهای زیادی وجود خواهد داشت، اما ستون اصلی داستان درگیری‌های انسانی است، عشق و نفرت»

با توجه به اینکه وقایع این سریال پیش درآمدی بر «بازی تاج‌وتخت» است و سال‌ها قبل‌تر از آن اتفاق می‌افتد، بعید است که چهره‌ای آشنا از «بازی تاج‌وتخت» را در سریال «خانه اژدها» ببینیم؛ اما اشاراتی به خانواده‌های استارک، لنیستر و براتیون در آن وجود دارد.

سلیس نیوز

آیتم های مشابه

آلیس مونرو، نویسنده کانادایی برنده نوبل ادبی درگذشت

حمیده وطنی

پل استر، نویسنده «سه‌گانه نیویورک» درگذشت

مدیر

نمایش گنجینه ۴۰ ساله دولچه و گابانا

مدیر