شب طلایی تیلور سوئیفت در مراسم اهدا جوایز موزیک ویدیوی ام‌تی‌وی ۲۰۲۳

ام‌تی‌وی

«ضدقهرمان» بهترین موسیقی سال شد

تیلور سوئیفت جایزه بهترین هنرمند سال جوایز موزیک ویدیوی ام‌تی‌وی سال ۲۰۲۳ را شب گذشته در مراسم اهدای این جوایز برای موزیک ویدیوی آهنگ «ضدقهرمان» خود کسب کرد.

مراسم امسال که در پرودنشیال‌سنتر نیو‌آرک و به میزبانی نیکی‌ میناژ برگزار شد سرشار شگفتی بود و ستارگان موسیقی در سبک‌های مختلف در آن درخشیدند.

تیلور سوئیفت، خواننده آمریکایی در سخنرانی دریافت جایزه خود گفت: «این باورنکردنی است. این واقعیت که این جایزه بر اساس رأی مردم به برنده تعلق می‌گیرد، برای من بسیار پرمعنا است. باورم نمی‌شود که یک سال از عرضه آلبوم «نیمه‌شب” به بازار گذشته است.»

تیلور سوئیفت ستاره بلامنازع مرسام امسال بود. او که برای ۱۱ جایزه نامزد شده بود، ۹ جایزه ازجمله بهترین هنرمند سال را به خانه برد. این نخستین بار در تاریخ جوایز موزیک ویدیوی ام‌تی‌وی بود که تنها زنان برای جایزه بهترین هنرمند سال نامزد شده بودند.

ام‌تی‌وی
تیلور سوئیفت برای موزیک ویدئوی آهنگ «ضدقهرمان» جایزه بهترین موسیقی سال و بهترین کارگردانی موزیک ویدیو را نیز کسب کرد

جاستین تیمبرلیک، جوئی فاتون، لنس باس، کریس کرک‌پاتریک و جی‌سی‌ چیسز، اعضای گروه پاپ پسرانه (بوی بند) پرآوازه انسینک برای اهدای جایزه بهترین موزیک ویدیوی پاپ به تیلور سوئیفت پس از نزدیک به بیست سال دوباره بر صحنه جوایز موزیک ویدیوی ام‌تی‌وی گرد هم آمدند و لنس باس به تیلور سوئیف یک دستبند دوستی هدیه داد و سوئیفت در پاسخ به او گفت: «شما چهره شاخص موسیقی پاپ هستید.»

تیلور سوئیفت برای موزیک ویدئوی آهنگ «ضدقهرمان» جایزه بهترین موسیقی سال و بهترین کارگردانی موزیک ویدیو را نیز کسب کرد.

در مراسم امسال موزیک ویدئوی ام‌تی‌وی هنرمندان بسیاری به اجرا پرداختند. نیکی میناژ، میزبان برنامه آخرین تک آهنگ خود را با عنوان «آخرین باری که دیدمت» اجرا کرد.

گروه پاپ کره‌ای کی پاپ، تومارو ایکس توگدر و آنیتا، ستاره برزیلی جدیدترین همکاری خود را در آهنگ رترو-پاپ «بازگشت برای بیشتر» به نمایش گذاشتند.

استری کیدز، درگر گروه پاپ کره‌ای با آهنگ «اس-کلاس» به صحنه آمد و پسا پلوما، ستاره مکزیکی آهنگ «لیدی گاگا» را اجرا کرد و کارول جی آجرای آهنگ‌های «اوکی دوکی» و «تا اوکی» خود را به نمایش گذاشت.

تیفانی هدیش، کمدین و هنرپیشه آمریکایی جایزه بهترین موسیقی افرو بیتس را به رما و سلنا گومز برای همکاری‌شان در آهنگ «آرام باش» اهدا کرد.

ام‌تی‌وی
گروه پاپ کره‌ای کی پاپ، تومارو ایکس توگدر و آنیتا، ستاره برزیلی جدیدترین همکاری خود را در آهنگ رترو-پاپ «بازگشت برای بیشتر» به نمایش گذاشتند

شکیرا، ستاره کلمبیایی موسیقی، به اجرای چندزبانه‌ای از آهنگ‌ها پرطرفدار دهه‌های گذشته خود پرداخت. وی همچنین جایزه «بهترین موزیک ویدیوی پیشتاز» را دریافت کرد و در سخنرانی خود ضمن تشکر از پدر و مادر و فرزندانش گفت: «از ام‌تی‌وی تشکر می‌کنم که از وقتی تنها ۱۸ سال داشتم چنین نقش پررنگی در فعالیت هنری من ایفا کرده است.»

وی سپس آمریکای لاتین تبارها را در داخل و خارج ایالات‌متحده مخاطب قرار داد و به اسپانیایی گفت: «از شما ممنونم که به من الهام بخشیدید و این‌چنین میل و قدرت حرکت به جلو را به من تزریق کردید. شما را بسیار دوست دارم.»

دیدی، رپر آمریکایی جایزه «چهره شاخص جهانی» را از مری جی‌بلاج و دخترش چنس کامبز دریافت کرد.

او پس از «رد هات چیلی پپرز» در سال ۲۰۲۲ و «فو فایترز» در سال ۲۰۲۱ سومین کسی است که این جایزه را به خانه می‌برد.

تیلور سوئیفت

آیتم های مشابه

شب طلایی اوپنهایمر در اسکار ۲۰۲۴

حمیده وطنی

گابریل گارسیا مارکز و داستان «زن شگفت‌انگیز»

حمیده وطنی

«میخک‌ها» پینا باوش؛ نمایشی درباره عشق‌های شکست‌خورده

مدیر