نمایشگاهی درباره تأثیر «بامزگی» بر زیبایی‌شناسی و فرهنگ و جامعه

بامزگی
«بامزگی» موضوع اصلی یک نمایشگاه هنری است که ماه آینده در لندن افتتاح می‌شود و هدف آن نمایش آثاری است که جذابیت و بامزگی‌شان بر فرهنگ و جامعه تأثیرگذار بوده‌اند.

در این نمایشگاه اسباب‌بازی‌ها، ایموجی‌های اینترنتی، نقاشی‌ها، بازی‌های ویدیویی و موارد دیگری از هنرمندان معاصر به نمایش درخواهند آمد. البته وقتی حرف از بامزگی و تو دل برو بودن می‌شود، جای تعجب نیست که گربه‌ها حرف اول را بزنند.

نمایشگاه «تو دل برو»ها قرار است از روز ۲۵ ژانویه توسط «کلیر کاترال»، متصدی ارشد در «سامرست هاوس» در این مکان برگزار شود.

این نمایشگاه چگونگی تأثیر «بامزگی» را بر زیبایی‌شناسی و فرهنگ و جامعه بررسی خواهد کرد.

سامرست‌ هاوس بیش از یک‌صد سال است که به مرکزی برای نمایش آثار تجسمی تبدیل‌شده و تاکنون آثار مختلفی از هنرمندان گوناگون در آن به نمایش درآمده است.

در بروشور نمایشگاه آمده است که هدف از به نمایش درآوردن این آثار، تعمق در «نیروی وسوسه‌انگیز بامزگی در فرهنگ معاصر» است و اینکه چگونه این ویژگی به «معیاری تأثیرگذار در زمان ما» تبدیل‌شده است.

بامزگی
این نمایشگاه یک بخش کامل به هلوکیتی اختصاص خواهد یافت

در این نمایشگاه آثاری از هنرمندان گوشه و کنار جهان نظیر آدو میزوموری، آیا تاکانو، راشل مک‌لین، وانگ پینگ و جولیانا هوکستیبل به نمایش گذاشته می‌شود.

علاوه بر آثار هنری و تجسمی، یک تصویرسازی بصری همراه با موسیقی الکترونیک نیز توسط هانا دایموند هنرمند چند رشته‌ای در نمایشگاه به نمایش درخواهد آمد.

در این میان گربه‌ها نیز نقش مهمی در این نمایشگاه ایفا خواهند کرد و سامرست هاوس با همکاری شرکت ژاپنی سانریو، پنجاهمین سالگرد شخصیت کارتونی گربه «هلوکیتی» را جشن خواهد گرفت.

این کاراکتر برای نخستین بار در سال ۱۹۷۴ در مجموعه انیمیشنی به همین نام مطرح‌شده بود.

مطابق آنچه مسئولان نمایشگاه گفته‌اند، یک بخش کامل به هلوکیتی اختصاص خواهد یافت و در آن تصاویری از محصولات مرتبط با این گربه بامزه در طول چند دهه اخیر به همراه فضای مجلل اختصاصی و یک دیسکو به نمایش درخواهد آمد.

بامزگی

آیتم های مشابه

نمایش فیلم «بیتل‌جوس بیتل‌جوس» تیم برتون در جشنواره ونیز ۲۰۲۴

مدیر

یادداشتی درباره نمایشگاه نقاشی «اسبگاه» با آثاری از کمال طباطبایی

مدیر

آلیس مونرو، نویسنده کانادایی برنده نوبل ادبی درگذشت

حمیده وطنی