اولین نمایش «تاپ‌گان» تام کروز در جشنواره کن ۲۰۲۲

تاپ‌گان: ماوریک

پس از ماه‌ها تأخیر به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا سرانجام تاریخ اکران فیلم «تاپ‌گان: ماوریک» با بازی تام کروز مشخص شد.
به گزارش «هالیوود رپورتر»، اکران دومین فیلم تاپان از اواخر ماه مه در آمریکای شمالی و کشورهای مختلف جهان آغاز می‌شود. در همین حال به گفته منابع موثق، این اثر در یکی از بخش‌های جانبی جشنواره فیلم کن نیز اکران می‌شود که برنامه تبلیغاتی مناسبی برای این فیلم خواهد بود.
با اینکه شرکت «پارامونت» پخش‌کننده فیلم، هنوز به‌صورت رسمی این خبر را تأیید نکرده است، ولی ازآنجایی‌که جشنواره کن یکی از رویدادهای سینمایی موردعلاقه تام کروز محسوب می‌شود، حضور او در این فستیوال بسیار محتمل است.

«تاپ‌گان: ماوریک»، نخستین فیلم تام کروز در ۳۰ سال اخیر است که در جشنواره کن اکران می‌شود. او آخرین بار در سال ۱۹۹۲ با فیلم «دور و دورتر» به کارگردانی ران هوارد در این رویداد سینمایی شرکت داشت.
جشنواره فیلم کن از ۱۷ تا ۲۸ مه و پیش از اکران جهانی تاپ‌گان برگزار می‌شود. این جشنواره در سال‌های اخیر برخلاف برخی از فستیوال‌های سینمایی دیگر، از اکران فیلم‌های هالیوودی و پذیرایی از ستارگان بزرگ آمریکایی استقبال کرده است.

نخستین اکران جهانی فیلم جدید تاپ‌گان در شهر سن‌دیگو در ایالت کالیفرنیا خواهد بود. بخش‌های مهمی از فیلم در یکی از پایگاه‌های نظامی آمریکا در این شهر فیلم‌برداری شده است.

جشنواره بفتا 2022

آیتم های مشابه

پل لینچ، نویسنده ایرلندی برنده جایزه بوکر ۲۰۲۳ شد

حمیده وطنی

«ناپلئون» ریدلی اسکات به مذاق فرانسوی‌ها خوش نیامد

حمیده وطنی

هویت «بنکسی» با پیدا شدن مصاحبه‌ای قدیمی آشکار شد

مدیر

دیدگاهی بنویسید