اگر از طرفداران رنگ بنفش هستید، امسال سال شماست!

رنگ سال 2022

با رنگ سال چطور جذاب‌تر به نظر برسیم؟

«بنفش» رنگی با کنتراست بالا است و ریشه در دنیای سلامتی و طبیعت دارد.

رنگ سال ۲۰۲۲ پنتون شامل یک رنگ آبی پرجنب‌وجوش با ته رنگی از قرمز مایل به بنفش است که نشانی از وفاداری و ثبات آبی را با انرژی و هیجان قرمز در هم می‌آمیزد.

به گفته لتریس آیزمن، مدیر اجرایی مؤسسه رنگ پنتون، «این قطعاً همان رنگی است که آینده را با نوری جدید به جلو نشان می‌دهد. ما احساس می‌کنیم این رنگی عالی برای انتقال احساسات در مورد آینده است.»

«بنفش» نوعی از ارغوانی با تضاد رنگی بالا است که ریشه در دنیای سلامتی و طبیعت دارد، هم‌رنگ یاس بنفش و اسطوخودوس که ضمن محبوبیت، از حس آرامش‌بخشی بالایی برخورداراست.

رنگ سال 2022
«بنفش» رنگی با کنتراست بالا است و ریشه در دنیای سلامتی و طبیعت دارد.

نام‌های تجاری‌ای مانند ایو سن لورن و ژیوانشی، در مجموعه پاییزه و زمستانی سال ۲۰۲۱ خود از این رنگ خاص و استفاده کرده‌اند. همچنین، این رنگ انتخاب بسیاری از چهره‌های مشهور و محبوب در سال گذشته بوده است که برجسته‌ترین آن‌ها، لباس منحصربه‌فرد لیدی گاگا در مراسم فرش قرمز فیلم جنجال‌برانگیز «خانه‌ گوچی» است؛ اما در ادامه به رنگ‌هایی می‌پردازیم که جلوه بیشتری در کنار بنفش به شما می‌دهند:

صورتی

به دلیل تشابه موجود بین این دو رنگ، آرامش خاصی در این سایه رنگی دیده می‌شود که از دیگر ترکیب‌های بنفش و صورتی باوقارتر است. چراکه آرامش رنگ صورتی با تندی بنفش متمایز است، اما ترکیب صورتی با بنفش آرامش خاصی به‌ظاهر شما می‌آورد. این بهترین گزینه برای افرادی است که می‌خواهند چندان توی چشم نباشند.

رنگ سال 2022
بنفش در میان طیف رنگ‌های آبی، پرهیجان و در بین طیف رنگ‌های قرمز، باوقار و متین دیده می‌شود.

آبی

ترکیبی سرشار از امید و آرامش است که شاید شما هم در دو سال گذشته و معضلات همه‌گیری کرونا آن را ازدست‌داده باشید. ترکیب طیف آبی و بنفش نه‌تنها در فصل گرم سال، بلکه در زمستان هم جلوه‌ای ویژه به‌ظاهر شما می‌دهد.

کرِم

بنفش در میان طیف رنگ‌های آبی، پرهیجان و در بین طیف رنگ‌های قرمز، باوقار و متین دیده می‌شود. پس در ترکیب با رنگ کرِم، بیشتر بخش آبی و هیجانی خود را به رخ می‌کشد. بنفش در کنار رنگ‌های کرم و زرد، ترکیبی از ظاهر گرم جذاب و سرد پرهیجان به شما می‌دهد که به‌سادگی نمی‌توان از آن برگذشت.

قرمز

قرمز، نقطه مقابل طیف بنفش تا آبی بنفش است. اگر به دنبال ظاهری سرشار از شور و هیجان هستید، فقط کافی است رنگ پرهیجان قرمز را در کنار بنفش آرام و متین بپوشید؛ گزینه‌ای جسورانه و تعادل جذابی بین رنگ‌های سرد و گرم.

رنگ سال 2022
اگر در انتخاب رنگ سال کمی مردد هستید، ترکیب این رنگ با رنگ‌های خنثی بهترین گزینه شما است.

نارنجی

اگر طرفدار مدل و ظاهر گرم و شاد و سرزنده هستید و تمایل زیادی هم به رنگ قرمز ندارید، نارنجی بهترین گزینه است. قرار گرفتن رنگ نارنجی روشن که مکمل بنفش است، طیف خاص و متفاوتی به ظاهرتان می‌آورد؛ ترکیبی از آرامش و هیجان.

سبز

شاید این ترکیب کمی عجیب به نظر برسد، اما گزینه‌ای منحصربه‌فرد است. امروزه در دنیای مد ترکیب‌های جسورانه و جذابی وجود دارند که بسیاری از ما حتی نمی‌توانیم آن‌ها را کنار هم تصور کنیم. ترکیب بنفش با  سبز، از تیره تا سبز روشن و پاستلی، به‌خوبی یکدیگر را تقویت می‌کنند و مدلی ایده‌آل است.

رنگ‌های خنثی

اگر در انتخاب رنگ سال کمی مردد هستید، ترکیب این رنگ با رنگ‌های خنثی بهترین گزینه شما است. رنگ‌های خنثی شامل سفید، خاکستری و مشکی، هیچ‌وقت شما را ناامید نمی‌کنند و در ترکیب با هر رنگی کارسازند. این رنگ‌ها شاید هیجان‌انگیز نباشند، اما برای مدل‌های رسمی و خاص جذابیت بالایی دارند و ایده‌آل‌ترینند.

رنگ سال 2022
اگر با همه این‌ها بازهم نمی‌توانید با رنگ خاص امسال ارتباط برقرار کنید، جای نگرانی نیست. رنگ‌های دیگری هم برای اقامت در کمد لباس‌تان هستند که می‌توانند نظر شما را جلب کنند.

سبک مونوکروم

این نام، به سبک خاصی از ترکیب لباس‌ها و دیگر نشانه‌های پوشش در یک رنگ و یکدست اطلاق می‌شود. این ترکیب به‌ویژه برای تابستان بسیار مناسب به نظر می‌رسد. وری‌پری به‌تنهایی یا در ترکیب با رنگ بنفش هم چیزی کم و کسر ندارد. پس اگر از طرفداران رنگ بنفش هستید، امسال سال شماست. پس تا می‌توانید، از این رنگ در ترکیب تن‌پوش‌هایتان استفاده کنید.

اگر با همه این‌ها بازهم نمی‌توانید با رنگ خاص امسال ارتباط برقرار کنید، جای نگرانی نیست. رنگ‌های دیگری هم برای اقامت در کمد لباس‌تان هستند که می‌توانند نظر شما را جلب کنند.

چهلمین جشنواره فیلم فجر

آیتم های مشابه

یادداشتی درباره نمایشگاه نقاشی «اسبگاه» با آثاری از کمال طباطبایی

مدیر

نمایش گنجینه ۴۰ ساله دولچه و گابانا

مدیر

واکاوی جهان ادبی سهراب سپهری

مدیر